Google Realtime – nowy poziom wyszukiwania

Google zaprezentowało swoją najnowszą usługę, która pozwala na wyszukiwanie w sieci wieści z ostatniej chwili, a nawet aktualnych wpisów na Twitterze i Facebooku. To nowość, której nie mają nawet wyszukiwarki tych serwisów. Usługa działa już w Polsce.

 

Wyszukiwanie w czasie rzeczywistym pojawiło się w grudniu ubiegłego roku. W Polsce usługa, która pozwala na przeglądanie najświeższych wiadomości, działa już od marca. Obecnie dzięki Google Realtime Search będziemy mogli odnaleźć w sieci wyniki natychmiast po ich opublikowaniu.

 

Usługa pozwoli na śledzenie najnowszych tematów w trybie dużo szybszym niż do tej pory. Wyniki wyszukiwania można przefiltrować. Po lewej stronie wyszukiwarki należy wybrać z opcji: Wszystko, Grafika, Filmy, Mapy, Wiadomości, Książki, Blogi, Aktualizacje lub Dyskusje.

 

Domyślna opcja Aktualizacji skupia się na nowościach na blogach i w serwisach społecznościowych. W Realtime pojawiła się specjalna linia czasu, która pozwala ocenić, kiedy zainteresowanie danym tematem było w sieci największe, a kiedy zaczynało spadać. Przeszukiwanie można zawęzić do ostatnich 15 minut lub godziny. Można jednak wybrać też wyniki opublikowane w konkretnym czasie w przeszłości, przeszukując np. wszystko, co pojawiło się wczoraj, od godziny 8:30 do 9:45.

 

Google pozwoli też śledzić wybrany temat za pomocą Gmaila lub kanałów RSS.

 

Źródło: internetstandard.pl

powrót do aktualności