Nowe opcje w przeglądarce Google

Już niebawem w najnowszej wersji Chrome pojawi się nowy element - mikrofon, za pomocą którego będzie można zadać swoje pytanie na głos, zamiast wpisywać je ręcznie w przeglądarkę. Ta popularna przez użytkowników mobilnych funkcja, może być przydatne zwłaszcza w trudnych do zapisania zapytaniach. System ma być dostępny w języku angielskim jeszcze w tym tygodniu.

 

Obok mikrofonu pojawi się również ikonka kamery, która umożliwi wyszukiwanie za pomocą obrazu. Wystarczy zrobić zdjęcie danego obiektu a wyszukiwarka rozpozna co znajduje się na zdjęciu. Wyszukiwanie i rozpoznawanie zdjęć ma być dostępne ze strony images.google.com w ciągu najbliższych tygodni.

 

Do przeglądarki Chrome trafi również funkcja Instant pages. Polega ona na tym, że jeśli do wyszukiwarki zostanie wpisane dostatecznie precyzyjne zapytanie, to szybciej będzie w stanie „przewidzieć”, który wynik z listy wyszukiwania jest najbardziej interesująca dla użytkownika. Wówczas strona już ładowana będzie w tle, tak by jak najszybciej mogła być wyświetlona na monitorze, co skróci czas ładowania do kilku sekund. Instant Pages pojawi się w następnej wersji beta przeglądarki Chrome.

powrót do aktualności